Part Time Çalışanlara Kredi Veren Bankalar 2019

Ülkemizde istihdamın arttırılması ve yarı zamanlı olarak çalışmak isteyenler adına, kanuni olarak Part Time uygulaması başlatılmıştır. Bu sayede normal iş düzeninden çok daha az bir sürede düzenli çalışma gerçekleştirilir. İşçi Kanunu 13. Madde, Part Time olarak çalışanların iş durumlarını belirten kanuni ifadeleri içermektedir. Avrupa’da son derece yaygın olan Part Time çalışma sistemi, artık kısıtlı zamanlarda personel istihdam etmek isteyen işletmeler için de kullanılabilir bir çalışma yöntemi olmuştur. Prim, yol ve yemek yardımları gibi ekstra düzenlemeler Part Time çalışanlar için de belirlenen özel nitelikli hakların başında gelir. Bu sayede Part Time olarak çalışanlar da, ihtiyaçları halinde krediler çekebilecektir.

Part Time Çalışanlardan Kredi Başvurusunda İstenen Belgeler

Part Time çalışanlar, öncelikle işletmelerinden çalıştıklarına ve düzenli kazanç elde ettiklerine dair belgeyi bankaya getirmelidir. Bunun yanında nüfus cüzdanı da, zorunlu belgeler arasındadır. Part Time çalışanlara kredi veren bankalar, ilk başvurularda müşterilerin istedikleri kriterlerde olmaması halinde kefil veya ipotek gibi isteklerde de bulunabilirler.

ING Bank– 36 Ay Vadeli Kredi

Part Time çalışanların ihtiyaç listeleri karşısında zor durumda kalmalarını engellemek isteyen ING Bank 10 Bin TL tutara kadar müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. Bu kredide kullandırılan geri ödeme vade sayısı 36 aya kadar uzatılmıştır. Aynı zamanda Part Time çalışanlara uygulanan faiz oranı ise %2,39 olarak belirlenmiştir.

Türkiye İş Bankası – 24 Ay Vadeli Kredi

Part Time çalışanlar, İş Bankası üzerinden ihtiyaçları ve aldıkları düzenli gelire bağlı olarak kredi çekebilirler. İş Bankası, Part Time çalışanlara özel verdiği kredide faiz oranını %2,60 ve vade sayısını ise 24 olarak belirlemiştir.

Vakıfbank- 12 Ay Vadeli Kredi

Vakıfbank, Part Time çalışanlarına özel olarak anında 5 Bin TL’lik kredi kampanyasını başlatmıştır. Bu kredide uygulanacak faiz oranı %2,99 olmakla birlikte, vade sayısı ise 12 ayla sınırlandırılmıştır.

Burgan Bank – En Kolay Kredi

Müşterileri arasından Part Time çalışanlara %2,79 faiz oranıyla kredi veren Burgan Bank, aynı zamanda kredi şartlarını da Part Time çalışanlar lehine kolaylaştırmıştır.