Öğrenciye Sıfır Faizli Kredi Veren Bankalar 2019

Bankalar, kendi sürekliliklerini ve finansal piyasalardaki devamlılıklarını sağlamak adına, müşteri portföylerini her zaman genişletmek isterler. Bu sayede bankalara bağlı olan kişilerin sayısında artış olacak ve bankalar kullandırdıkları kredilerden bir kullanım ücreti anlamına gelen faiz geliri elde edeceklerdir. Bankaların kredi uygulamaları, ihtiyaçlarını gidermeye çalışan bütün potansiyel müşteriler için geçerlidir. Bankalar, müşterilerini elde ederken, öğrencileri de unutmamışlardır. Ülkemizde öğrencilerin uzun eğitim maratonları esnasında gerekli maddi kaynakları sağlamaları için bankalar kredi kullanımlarını öğrencilere açmışlardır. Kredi imkanlarında faizsiz kredi sağlayan bankalar devlet bankaları olurken, bunun yanında çok düşük faizler ve uygun ödeme şartları ile beraber öğrencilere eğitim kredisi veren bankalar da bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Devlet Teşvikli Faizsiz Öğrenci Kredisi

Ziraat Bankası, devlet bankası olmasının avantajından öğrencilerin de faydalanmasını istemektedir. Bundan dolayı da, gerekli gördüğü zamanlarda devlet teşviklerine katılarak öğrencilerin çok daha rahat bir yaşam sürmelerini sağlamaya çalışmaktadır. Öğrencilere Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından verilen faizsiz krediler sayesinde, öğrenciler faiz ödeme yükünün altında kalmayacaklardır. Bunun yanında, Ziraat Bankasının öğrencilere verdiği Genç kart içerisinde; öğrencilerin hesap kesim tarihinden sonra yapacakları ödemelerde faiz ödemeyecekleri 1300 TL’lik bir alan yaratılmıştır. Ziraat Bankasının bu güzel uygulaması sayesinde öğrenciler, eğitim hayatlarında karşılarına çıkacak bütün ihtiyaçları karşılayacak maddi desteği bulmuş olacaklardır.

Vakıfbank – 40000 TL Eğitim Kredisi

Vakıfbank, devlet bankası olmasının avantajlarını öğrencilere sunmak için 12 aylık vade seçeneğiyle birlikte 40 Bin TL’lik ihtiyaçlarda öğrencilere krediler vermektedir. Bu sayede öğrenciler, maddi durumlarını ayarlayacak ve piyasadaki ihtiyaç kredileri oranında düşük faizlerle kredi almaya hak kazanacaklardır. Öğrencilerin krediye başvurmaları için bankaya aktif öğrenci belgeleri ile birlikte gelmesi gerekecektir.

ING Bank – 50000 TL Eğitim Kredisi

ING Bank, öğrenci olan müşterilerinin eğitim anlamında sıkıntı yaşamasını önlemek adına eğitim kredisi imkanı başlatmıştır. Bu sayede 50 Bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlar için ING Bank üzerinden kredi çekilebilir. Öğrencilerin kefil bulması ve ipotek gösterecek mal varlıkları, bankanın uygulayacağı kredi faiz oranını düşürecektir. ING Bank, öğrencilere 36 aya kadar vade imkanı sunarak, rahat bir geri ödeme planı oluşturmalarına yardımcı olmak istemektedir.