İnternetten Kredi Başvurusu Yapılan Bankalar

Kredi çekmek, kişilerin acil ihtiyaçlarını gidermeleri açısından çok önemlidir. Bankalar da müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına sürekli olarak kredi uygulamasında farklı tarzlar belirlemiştir. Bankalar, artık müşterilerinin belirli miktarlara kadar olan kredi başvurularını online olarak kabul etmektedir. Burada önemli olan, bankaya kredi başvurusunda bulunacak müşterinin, bankanın istediği asgari şartları sağlamasıdır. Banka genel olarak müşterisinden sadece kredi notunun belirli bir aralıkta olmasını ve düzenli gelirinin bulunmasını istemektedir. Banka, bazı durumlarda ise şartlarını esneterek standartlarını daha aşağı noktalara çekebilir. Bunun amacı hem müşterilerin yardımsız kalmasını önlemek hem de kendi finansal sürekliliğini sağlamak adına yılsonu hedeflerini tutturmaktır. Bankalar müşterilerine 10 Bin TL ve altındaki ihtiyaçları için internet üzerinden kredi başvurusuna imkan tanımaktadır. Aşağıdaki listede, online kredi başvurusu yapmaya izin veren bankaların listesi bulunmaktadır.

 

  • Denizbank Online Kredi Başvurusu: Denizbank, müşterilerinin internet üzerinden 30 Bin TL’ye kadar olan ihtiyaçlarına kredi başvurusu yapılmasına izin vermektedir. Dikkat edilecek detaylar 36 aya kadar olan vadenin seçilmesi ve başvuru bilgilerinin doğru şekilde doldurulmasıdır.
  • Kuveyt Türk Online Kredi Başvurusu: Kuveyt Türk, bankasının müşterisi olan kişilere 10 Bin TL’ye kadar ihtiyaç finansmanı adı altında kredi imkanı tanımaktadır. Tek yapılması gerekilen, bankanın internet şubesine girmek ve şartlarıyla beraber kredi başvurusunda bulunmaktır.
  • İş Bankası Online Kredi Başvurusu: İş Bankası, genel olarak iki aşamalı şekilde müşterilerine kredi başvurusu formu doldurtmaktadır. Öncelikle ilk formda müşteri bilgileri girilir ve ardından ikinci formda talep edilen krediyle ilgili ödeme planı oluşturulur. Online Kredi başvurusu, İş Bankası sistemi üzerinden değerlendirilir ve müşterilerin bankaya kayıtlı olan cep telefonlarına 5 dakika içerisinde başvuru sonucu SMS yollanır.
  • Ziraat Bankası Online Kredi Başvurusu: Ziraat Bankası, kredi başvurularında 3 farklı kategori oluşturmuştur. Öncelikle online olarak yapılacak kredi başvurularında bireysel müşterilerin tüketici kredisi ihtiyaçlarında 15 Bin TL’lik üst sınır belirlemiştir. Tüketicilerin online taşıt kredisi başvuruları için bu rakam 30 Bin TL, konut kredileri için yapılacak online kredi başvurularında ise 50 Bin TL olarak belirlenmiştir. Daha yüksek rakamlarla kredi çekmek isteyen müşterilerin, şubeye gitmeleri gerekmektedir.