Engelli Kredisi Veren Bankalar 2019

Devletler, vatandaşlarının bütününe karşı sosyal ve ekonomik bazı görevlere sahiptirler. Bu görevler sayesinde toplumda oluşan ihtiyaç talebine göre devletler tüm unsurlarıyla karşılık verirler. Devletlerin en önem vermesi gereken konulardan bir tanesi de, engelli vatandaşlara karşı olan sorumluluğudur. Engelli vatandaşlar, hayatlarını bu şekilde idame ettirdikleri zamanlarda istihdam ve maaş faydalarından yararlanamazlar. Belirli ölçüde kabul edilen engellere sahip olan vatandaşlara ise devlet, maaş ve destek yardımı yapmaktadır. Bankalar, devletin bu görevine her zaman yardımcı olmak ister. Çünkü bankaların da bünyelerinde bulunan hizmet politikalarında, engelli vatandaşlara destek olacak müşteri hizmetleri bulunmaktadır. Özellikle engelli kredisi veren bankalar, bu sosyal görevini yerine getirebilecektir.

Ziraat Bankası – Engelli Kredisi 2019

Engelli bireylerin toplum yaşantısına kazandırılması ve finansal ihtiyaçlarının giderilmesi çok önemli bir konudur. Özellikle devletin verdiği engelli maaşlarıyla, belirli zamanlarda ihtiyaçlarını karşılayamadıkları görülmektedir. Devlet bankası olma özelliğini her türlü müşteri portföyüne kazandırmak isteyen Ziraat Bankası, bu yüzden engellilerin finansal anlamda zorluk çekmemesi için engelli kredisi veren bankalar arasına girmiştir. Engelli kredisinde, diğer kredilere göre çok daha düşük faiz oranları ve daha uzun vade şartları belirlenmiştir. Bu anlamda getirilen kredilerden faydalanacak olanlar listesinde, bünyesinden engelli işveren çalıştıran işletmeler de bulunmaktadır. Gerekli görülen şartlarda, Ziraat Bankası belirli standartları sağlayan engelli vatandaşlara değişik oranlarda kredi imkanı sunacaktır.

Engelli Kredisinde Şartlar ve Vade Oranları

Engelli vatandaşların Ziraat Bankası bünyesinde kredi almaları için, öncelikle hiçbir şekilde sigortalı olarak çalışmamaları gerekir. Girişimcilik belgesine sahip olan engelli müşteriler, Ziraat Bankası’nın sağlayacağı KOSGEB destekli faizsiz kredilerden de faydalanabilecektir. Elbette bu kredi için doğru bir iş planı ve sunumu gerekmektedir. Engelli vatandaşlar, kimlik bilgileri ve yüksek tutarlı kredilerde kefil veya ipotek sayesinde Ziraat Bankası’nın uygun kredilerinden faydalanabilirler. Ziraat Bankası düzenli gelir belgesini, ödenen engelli maaşından karşılamaktadır. Tüm bu şartları sağlayan müşteriler, 60 aya varan vade imkanlarından faydalanabilirler. Aynı zamanda Ziraat Bankası, engelli müşterilerin kredi çekme isteklerinde ihtiyaç kredilerinden bile düşük faiz oranları uygulamaktadır.