En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar
En iyi oto kredisini bulmak için yola çıktığımızda, mümkün olan en iyi oto kredisi seçeneklerini gösteren kapsamlı bir liste oluşturmak için faiz oranlarını, işlem sürelerini, şirket incelemelerini ve diğer faktörleri analiz ettik. Ardından, kendi durumunuza uygun kredi vereni bulmanıza yardımcı olmak için seçimlerimizi iki kategoriye ayırdık.

Doların En İyi Otomobil Kredisi Şirketleri İçin Seçtikleri

 1. En İyi Online Oto Kredi Servisleri: CarsDirect ve MyAutoLoan
 2. Büyük Bankaların En İyisi: LightStream , US Bank ve Bank of America

Amerikan otomobil alıcıları , her yıl milyarlarca dolar araba kredisi alıyor , ortalama yeni araba kredisi  2018’de 30.958 dolara ulaşıyor . Bu, geri ödemeniz gereken çok fazla para olduğu için benzersiz gereksinimlerinize en uygun krediyi bulmanız çok önemli.

En iyi oto kredilerini araştırdıkça, çok çeşitli kredi türleri, hızlı onay, sağlam müşteri desteği ve kaynaklar ve rekabetçi faiz oranları sunan borç verenler aradık. Listemizi iki kategoriye ayırdık: en iyi çevrimiçi oto kredisi hizmetleri ve daha geleneksel büyük bankaların en iyileri.

Bir tuğla-harç bankası veya çevrimiçi bir başlangıçtan olsa da, sizin için en iyi otomatik kredi durumunuza bağlı olacaktır. LightStream gibi bir borç veren , mükemmel kredisine sahip olanlar için faturaya uyurken , Auto Credit Express gibi daha uzmanlaşmış bir borç veren , kötü kredi borçluları için daha iyi bir seçim olabilir. (Krediniz düşükse, durumunuza daha uygun borç verenleri bulmak için En Engun Araç Kredisi kılavuzumuza da göz atmak istersiniz .)

En İyi Online Oto Kredi Servisleri

CarsDirect

CarsDirect CarsDirect , en iyi araba alım hizmeti olarak bilinir, ancak aynı zamanda en iyi oto kredisini almak için bir portal sağlar. Bir kredi hesap makinesi, değerli hesap makinesi ve araç kredisi ve satın alma stratejileri hakkında düzinelerce makale dahil olmak üzere rakiplerinden daha geniş bir müşteri dostu bilgi yelpazesi sunmaktadır.

Başvurabileceğiniz minimum veya maksimum tutarlar da yoktur. Örneğin, bazı şirketler 5.000 ABD Doları veya 10.000 ABD Doları kredisinden daha azına başvurmanıza izin vermez veya daha yüksek kilometreli bir araba için kredi bile düşünmez.

Burada bir dezavantajı var – ve bu çoğu çevrimiçi oto-kredi servisi için geçerli – bilgilerinizi gönderdikten sonra, seçiminizi yaptıktan sonra bile, borç verenlerden gelen aramaları veya e-postaları alanlandırabilirsiniz.


Artıları

Eksileri

 • Eski veya kullanılmış bir arabada daha küçük dolarlık araç kredileri için harika.
 • Borçluların daha iyi kararlar almasına yardımcı olacak eğitim kaynakları sağlar.

MyAutoLoan

MyAutoLoan ayrıca, müşterileri, tüm büyük kredi türleri için borç verenlere bağlar ve ayrıca finansal kiralama satın almalarına izin veren uygulamalara izin verir.

Kullanışlı bir faiz oranı tahmincisi, kredi puanınıza, yerinize ve kredi türüne bağlı olarak bir araç kredisi için ne kadar ödeme yapmanız gerektiğini düşünmenize yardımcı olur. Ne ödünç alabileceğinizi ve belirli bir kredi için ödemenizin ne olacağını tahmin etmenize yardımcı olacak hesap makineleri de vardır.

Artıları

Eksileri

 • Ön onay işleminde hızlı geri dönüş.
 • Başvuru ücreti yoktur.

En İyi Online Oto Kredi Servisleri: İkincisi

RateGenius

RateGenius , en iyi otomobil finansmanı kredisi veya kiralama satın alımları sunmak için yarışan müşterileri 150’den fazla borç verene bağlayan , iyi tasarlanmış, kullanımı kolay bir hizmettir. Teksas merkezli Austin şirketi, borçlanma sürecini tüketiciler için olabildiğince kolaylaştırmak için teknolojiyi kullanmaya kendini adamıştır ve ortalama refinansman müşterisini% 2.99 gibi düşük oranlarla ayda 78 $ tasarruf ettiğini iddia etmektedir. Online ya da telefonla başvurabilirsiniz; Başvururken araç ve kredi bilgilerinizi yanınızda bulundurun.

Buradaki en büyük dezavantaj, RateGenius’un bir araba satın almak için kredi teklif etmemesidir – refinansman kredileri ve kiralama satın alımlarında uzmanlaşmıştır.

Artıları

OneMain

OneMain Financial , 10 milyondan fazla müşteriye hizmet veren istikrarlı ve güvenilir bir borç verendir . Birçok kişiliğinde online ve nazik hizmetlere duyarlılığıyla tanınıyorlar ve tipik olarak mükemmel kredilerden daha az insanlara borç vermeye hazırlar. Ancak, oranları bu listedeki diğerleri kadar rekabetçi değil.

Artıları

Eksileri

OneMain Açıklaması 

ClearLane

ClearLane  , size borç verenlerle eşleşen başka bir pazardır ve hızlı bir şekilde yararlı bilgiler sağlama yöntemlerine dayanarak kendilerini ayırmaya çalışırlar. Anonim formları doldurduktan sonra (ve zorlu bir kredi çekimi gerektirmeden), neye hak kazandığınızı ve neye ödeyeceğinizi tahmin edersiniz. Kullanımı son derece kolay ve anlaşılır.

Artıları

Eksileri

 • Sert bir kredi çekme yok.
 • Saygın bir kurum olan Ally Bank tarafından desteklenmektedir.

Büyük Bankaların En İyisi

Lightstream

SunTrust Bank’ın kolu olan LightStream , birinci sınıf krediye sahip müşteriler için zorlayıcı bir seçenektir. 10.000 – 24.999 $ aralığında 24-36 aylık krediler için faizler% 3.34 nispetinde (27 Kasım 2018 itibariyle) başlar.

Kredinize bağlı olarak, LightStream güvenli ve teminatsız krediler sunar. Ayrıca diğer borç verenlerin tekliflerini ( şartlar ve koşulları görüntüleyin ) yenecekler ve memnun olmayan müşteriler için 100 $ garantilidirler.

Artıları

Eksileri

 Daha fazla bilgi edin

 • Mükemmel krediye sahip olanlar için harika bir seçim.
 • Hızlı kredi işleme ve geri dönüş.

ABD Bankası

ABD Bankası , en iyi kredi seçeneklerinin, rekabetçi faiz oranlarının ve büyük banka borç verenlerinin tüketici dostu bilgilerinin en iyi karışımını sunar. Kredi seçenekleri arasında, birçok büyük bankanın kattığı özel satıcılardan satın alınan kullanılmış arabaların finansmanı bulunmaktadır. Oto-kredi işlemi potansiyel müşteriler için de çok ayrıntılı bir şekilde açıklanmıştır ve özel bir “yeşil otomobil” indirim programı, yakıt tasarruflu, EPA sertifikalı “SmartWay” araçlarını seçen alıcılar için faiz oranlarını düşürmektedir .

Artıları

Eksileri

 Daha fazla bilgi edin

 • Büyük bir banka ile çalışmanın gönül rahatlığı.
 • Özel bir satıcıdan araç alırken büyük fon kaynağı.

Amerika Bankası

Bank of America , özel satıcılardan satın alınan araçlara verilen krediler ve satın alma satın alımları dahil olmak üzere her türlü oto kredisi sağlar. Banka şu anda (27 Kasım 2018 itibariyle) yeni bir araba için% 3,39, bir satıcıdan kullanılmış bir araba için% 4,09 ve bir geri ödeme için% 4,39 faiz oranları sunuyor.

Artıları

Eksileri

 Daha fazla bilgi edin

 • Yüz yüze iş yapmak isteyen herkes için bol miktarda şube.
 • Daha yüksek kilometre ve daha eski araçlar için kredi sağlar.

En İyi Araba Kredisi: Toplandı

Otomatik Borç Vericiİçin en iyisi…
1CarsDirectKüçük dolarlık bir araba kredisine ihtiyacı olan veya daha eski bir kullanılmış araba isteyen sürücüler.
2MyAutoLoanİlk kez, kiraladıkları aracı satın almak için borç verenlerle çalışmak isteyen alıcılar veya sürücüler.
3ABD BankasıÖzel satıcıdan araç almak için borç almak isteyen sürücüler.
4LightstreamMükemmel krediye, önemli bir gelire sahip ve hızlı bir şekilde kredi almak isteyen sürücüler.
5Amerika BankasıBank of America’nın büyük şube ağına değer veren ya da biraz daha eski ve daha yüksek kilometrelik bir araç satın almak isteyen sürücüler.
6RateGeniusEn büyük borç veren havuzundan hızlıca bir geri ödeme veya kiralama kredisi arayan araç sahipleri.
7ClearLaneGüvenilir bir bankanın desteğiyle harika bir çevrimiçi araç isteyen sürücüler (Ally).
8OneMainAynı gün finansman isteyen sürücüler.

En İyi Araba Kredisi Oranlarını Almak İçin Yedi İpuçları

Şimdi, bir araç kredisi aramak için en iyi noktalardan bazılarını bildiğinize göre, borç almaya karar verdiğiniz her yerde en iyi oto kredisi faizini aldığınızdan emin olmak için yararlanabileceğiniz daha genel stratejilerden bahsedelim.

# 1: Satıcıya gitmeden önce alışveriş yapın.

Bayinizin size, özellikle krediniz mükemmel değilse, en iyi fiyatı vereceğini asla varsaymayın. Dış kaynaklardan (bankalar, kredi birlikleri ve çevrimiçi otomatik kredi şirketleri dahil) faiz oranlarını karşılaştırın ve satıcıya gitmeden önce bulabileceğiniz en iyi kredi için önceden onay alın. Harika bir teklifleri varsa, satıcı finansmanıyla gidemeyeceğiniz anlamına gelmez – sadece buna bağlı kalmak zorunda kalmazsınız.

Stuart Graham Headshot

Bayilik, başvuru sahibinin, başka bir borç verenden bir borçtan daha yüksek bir faiz oranı veya daha az uygun şartlar taşıyabilen bir bayi kredisi yoluyla finanse etmesi için bir teşviğe sahip olabilir. Bayiye gitmeden önce hangi fiyat ve şartlara uygun olduğunuzu anlamak için kredi birliğinizle görüşün.

-Stuart Graham, Sharonview Federal Credit Union için Tüketici Kredisi İşlemleri Başkan Yardımcısı

Bayi finansmanına güvenmek yerine onay almak neden önemlidir? Birkaç sebep:

 • İlk olarak, bayinin tercih ettiği borç veren ile daha da iyi bir oran üzerinde pazarlık yapmak için daha fazla kaldıraca sahip olacaksınız, ancak anlaşma buna bağlı olmayacak.
 • İkinci olarak, oranları ne tür bileceksiniz gerektiğini elde edebilmek, nedenle satıcı onlar ile ortaklık kurduk olursa olsun borç veren aracılığıyla sunuyoruz faiz oranı üzerinde ekleseniz olup olmadığını söylemek için daha kolay olacaktır.
 • Üçüncüsü, içeriye rahatça ne koyabileceğinizi biliyorsunuz, bu da bayinin size daha pahalı bir otomobilde satış yapma şansını azaltır.

# 2: Kredi puanınızı bilin.

Craig Headshot olacak

Herhangi bir borç veren – ister satıcı ister finans şirketi veya banka olsun – size sundukları kredileri geri ödemede size güvenebileceklerinden emin olmak isteyecektir. Bunu yapabilmelerinin en kolay yolu, kredi puanınıza bakmaktır. Daha yüksek bir puan daha düşük bir finansal risk olduğunu gösterir.

-Will Craig, LeaseFetcher’ın CEO’su

Kredi puanınız aynı zamanda ne tür bir faiz oranına sahip olabileceğiniz konusunda en önemli faktördür. Mükemmel kredi, daha iyi bir oran anlamına gelir. Kötü kredi, daha yüksek bir faiz oranı anlamına gelir;

Andrew Rose Headshot

İyi bir kredi puanı, birçok şey için para tasarrufu sağlar – bazıları beklenmedik şekilde. Bir oto kredisi için alışveriş yaparken, iyi bir kredi puanı, faizin düşük olması gerektiği anlamına gelecektir, ancak hepsi bu kadar değil. Daha fazla eyalette, iyi bir kredi puanı otomatik sigorta priminizi çok daha ucuz hale getirebilir. Çizgiden aşağı ve yukarıdan tasarruf edersiniz.

-Andrew Rose, Compare.com CEO’su

Temel olarak, kredi puanınızın kredi oranınız üzerinde büyük bir etkisi vardır ; bu da aylık ödemenizi ve kredinin kullanım ömrü boyunca neleri etkilediğinizi etkiler .  Kredinizin kredi oranınızı nasıl etkileyebileceğini ve size ne kadara mal olacağını görmek için myFICO’daki veri tablosuna göz atın . Tabloda dört yıl vadeli 20.000 dolarlık yeni bir araba kredisi olduğu varsayılmaktadır:

Kredi notuNisanAylık ödemeÖdenen Toplam Faiz
720-850
% 3.73$ 449$ 1561
690-719
% 5.07$ 461$ 2138
660-689% 7.08$ 480$ 3022
620-659
% 10.10$ 507$ 4352
590-619
% 14.59$ 552$ 6517
500-589
% 15.56$ 562$ 6992

Önceden kredi puanınızı bilmek, ne tür kredi şartlarına hak kazanmayı beklediğinizi bilmenize yardımcı olur – ve eğer iyi durumda değilse, puanınızı iyileştirmeniz için size biraz zaman tanıyacaktır. İyi kredi oluşturmak zaman alırken, kredi puanınızı hızlı bir şekilde artırmanınbirkaç yolu vardır .

Birçok kredi kartı artık FICO veya VantageScore kredi puanınıza ücretsiz bir bakış sunuyor . Alternatif olarak, alışverişe başlamadan önce kredi puanınızı kontrol etmek için Bankrate’deki arkadaşlarımızdan bu yeni kredi izleme hizmeti gibi bir hizmeti kullanabilirsiniz .

Ayrıca, olası borç verenler krediniz hakkında zor bir soruşturma yürüttüğünde, kredi puanınızın geçici olarak düşebileceğini unutmayın. Ancak , kredi alışverişinizi iki haftalık bir süre ile sınırlarsanız, puanınız birden fazla isabet alamaz.

# 3: Daha kısa bir kredi süresi için kaydolun.

Diğer kredilerde olduğu gibi, ödemelerinizi daha kısa sürede sıkılaştırırsanız, uzun vadede daha az ödeme yaparsınız. Bu Bankrate hesap makinesinden elde ettiğimiz verilere dayanarak aşağıdaki tabloya göz atın. 20.000 ABD Doları tutarında bir kredi ve% 5’lik APR kabul eder.

Kredi SüresiAylık ödemeÖdenen Toplam Faiz
36 ay (3 yıl)$ 599,42$ 1,579.05
48 ay (4 yıl)$ 460,59$ 2,108.12
60 ay (5 yıl)$ 377,42$ 2,645.48
72 ay (6 yıl)$ 322.10$ 3,191.10
84 ay (7 yıl)$ 282,68$ 3,744.97

Daha uzun vadeli gibi görünse de, düşük aylık ödemeler nedeniyle gitmenin yolu – kim bunun iki katına karşı 300 $ ‘ın altında ödemek istemez ki? – Uzun vadede düşünmeyi unutmayın. Kredinizi üç yıl içinde ödeyebilseydiniz, faiz olarak sadece 1,579 dolar ödersiniz. Yedi yıl süren bir süreyi seçtiyseniz, dört yıl boyunca bir araba ödemesi için bütçelemekten bahsetmek yerine, faiz olarak – iki kereden fazla – 3,745 dolar ödeyeceksiniz.

Luke Kinton Headshot

Otomatik kredilerde, değer düşüklüğü yapan bir varlık olduğu için, mümkün olan en düşük tutarı ödemek istersiniz. Her yıl değerinin% 20’sini kaybediyor bir araca yüzde 10 faiz ödüyorsanız, ekonomik faydaları tükendikten sonra bile hızlı bir şekilde baş aşağı kalabilir ve büyük bir araba ödemesine mahkum olabilirsiniz.

-Luke Kinton, Gerçek Mavi Hayat Sigortası Pazarlama ve Lisanslı Otomatik Sigorta Acentesi Müdürü

Aylık ödemenizin ne kadar düşük olabileceğini göstererek sizi bir otomobilde satmaya çalışan bayilere dikkat edin. Bu taktik, dikkatinizi alış fiyatından saptırarak kredi tutarınızla birlikte daha da yükselterek, alt seviyelerini güçlendirir.

# 4: Yeni al – belki.

Kullanılmış araba yerine yeni bir araba satın alıyorsanız, otomatik olarak krediye daha iyi bir faiz oranı getirmek genellikle daha kolaydır. İkinci el arabalara yönelik ortalama faiz oranları, yeni arabalara oranla çok daha yüksek olabilir. Bu, büyük ölçüde, çünkü kullanılmış arabalar için kredi arayanlar, yeni bir araba kredisine ihtiyaç duyan insanlardan daha düşük kredi puanlarına sahip olma eğilimindedir.

Joel Ohman Headshot

Yeni bir araba almanın gizli maliyetlerinden biri, bazen yeni arabanın eski aracınızdan çok daha yüksek sigorta oranlarına sahip olmasıdır. Hangi arabayı satın alacağına dair araştırma heyecanı içinde, bu pek çok yeni otomobil müşterisinin düşünmeyi düşünmediği bir şey.

-Joel Ohman, CarInsuranceComparison.com CEO ve CFP’si

Elbette, yeni arabaların mülk edindikten hemen sonra değerlerinin çok fazla kaybedilmesi , kullanılmış arabalara bakmak için hala zorlayıcı bir nedendir ve bu, çoğu zaman en iyi anlaşma olmalarının nedenidir . Ancak, kararınızı verirken yeni bir araçta alabileceğiniz daha iyi finansmanı göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Benzer çıkartma fiyatları – örneğin, yeni bir orta sınıf otomobil ve kullanılmış lüks bir otomobil karşılaştırdığınızda – dengeyi yeni otomobil lehine yönlendirebilir.

# 5: Kredinizle ‘ekstralar’ için ödeme yapmayın.

Araba satıcıları, kaçınılmaz olarak size sunacakları küçük ekstralar için çok para kazanıyor. Bu ekstralar, genişletilmiş garantiler veya pas önleme, kumaş koruma ve güvenlik sistemleri gibi yükseltmeleri içerebilir.

Uzmanların çoğu, bu eklentileri satın almanın nadiren mantıklı olduğu konusunda uyarıyor. Ancak onları kredinize yatırmak daha da az anlamlıdır – faiz, uzun vadede bu ekstralar için daha fazla para ödeyeceğiniz anlamına gelir.

# 6: Faiz oranı indirimlerinden yararlanın.

Otomatik ödemelere kaydolursanız veya faturanızı çevrimiçi ödediğinizde, birçok borç verenler oranınızı biraz düşürür. Onlarla önceki bir bankacılık ilişkiniz varsa ya da belirli bir otomobil türü satın alıyorsanız, diğerleri size indirim verebilir. Bu potansiyel tasarruflardan haberdar olacağınızı varsaymayın – daima sorun.

# 7:% 0 faiz oranlarını düşünün, ancak ödevinizi yapın.

Asla ücretsiz paraya hayır deme. % 0 faiz oto kredisi, uygun bir ödeme yapmanın ve nakit parayı diğer masraflar veya acil durumlar için ayırmanın iyi bir yoludur. Uzun vadeli bütçenizde çalışmasını sağlamak için kredi ve ödemeyle ilgili tüm şartlara baktığınızdan emin olun.

-Jayson Amandus, Boeing Çalışanları Kredi Birliği için Dolaylı Borç Verme Direktörü

Bankalarda veya kredi birliklerinde% 0 faiz oranı teklifi bulamayacaksınız, ancak bunları otomobil üreticisinin borç vericisi tarafından bayilikte teklif edilmiş olarak bulabilirsiniz. Gerçek olamayacak kadar iyi geliyor, ancak çok iyi bir krediniz varsa, böyle bir anlaşma yapabilir.

Ancak – ve tabii ki bu anlaşma ile “ancak” var – 1.500 dolarlık bir nakit iadesi gibi başka bir promosyon yerine % 0’lık bir faiz anlaşması yapmanız gerekebilir .

% 0 faizinin borcunuz boyunca 1,500 dolardan fazla tasarruf sağlayıp sağlamayacağını veya indirimi almanın ve düşük faizli bir kredinin düşük bir kredi kullanmanın daha iyi olup olmayacağını anlamak için matematiği yapmanız gerekir. .

Cathy Curtis Headshot

Profesyonel, krediyle faiz ödemeyeceğin. Con, kredi süresinin genellikle daha kısa olduğu için gerekli asgari ödeme daha yüksek olacaktır. Bu, nakit akışına bağlı olarak bazı insanlar için daha zor olabilir. Ek olarak, bayiler% 0 finansman teklif ederken araç fiyatını müzakere etmeye daha az istekli olacaktır.

-Cathy Curtis, Curtis Financial Planning’in  Kurucusu ve CEO’su

Peşinat ödemem ne kadar olmalı?

 • Çoğu tüketici bir otomobilde ortalama% 5 peşinat öder.
 • Aylık ödemelerin ve APR’nin azaltılmasına yardımcı olmak için% 20 oranında tavsiye ediyoruz.

Yeni veya kullanılmış bir araba satın alsalar da, çoğu tüketici ortalama% 5 peşinat öder. Ancak, eğer mümkünse, önemli bir peşinat için tasarruf edin. % 20 civarında öneriyoruz – işte neden.

Peşinatınız ne kadar yüksek olursa, aylık ödemelerinizi ve Nisan’ınızı o kadar azaltabilirsiniz. Önemli bir peşinat ödemeye razıysanız, borç verenler daha uygun koşullar sunabilir.

Diyelim ki 10.000 dolara oto kredisi alıyorsunuz. 680’lik bir kredi notunuz var, ki bu iyi. Borcunuz% 7,08 Nisan ile 48 ay içinde geri ödenmek üzere 10,000 dolar teklif etmeye hazır.

Peşinat (10.000 ABD Doları)Aylık ödemeToplam Faiz
0%$ 239,83$ 1,512.02
% 5$ 227,84$ 1,436.42
% 20$ 191.87$ 1,201.62

Kaynak: Banka Kredisi Hesaplayıcısı

İlk peşinat ödemesi olmadan, aylık ödemeleriniz yaklaşık 240 $ ‘a gelir ve krediniz boyunca 1,512 ABD doları ödersiniz.

Eğer ortalama% 5’lik bir ödeme yapmayı seçerseniz, anaparayı 500 dolara düşürürseniz, aylık ödemeleriniz yine de 228 dolara gelir ve genel faizle 1.436 dolar ödersiniz -% 0 peşinat ile karşılaştırıldığında 75 $ daha az.

Ancak,% 20 peşinat ile gelirseniz, anaparayı 2.000 $ azaltabilirsiniz. Aylık ödemeleriniz 192 $ ‘a düşecek – peşinatın ödemesinden neredeyse ayda 50 $ daha az – ve ödenen toplam faiz 1.202 $’ a düşecek ve toplamda 300 $ ‘dan fazla tasarruf sağlayacak.

Mike Kane Headshot

Peşinat ödemeleri, karşılayabileceğiniz kadar olmalıdır. Daha büyük bir peşinat ödeme en iyisidir. Daha kısa bir finansman terimi seçmenize izin verir, aracın ilk yıl amortismanının çoğunu kapsayacak ve daha önce farklı bir araçla karar verirseniz ek parayla gelmenize gerek kalmayacak kadar eşitlik sağlayacaktır. sen borcunu öde.

-Mike Kane, Ally Financial için Tüketici Kredisi İşlemleri Başkan Yardımcısı

Daha büyük bir peşinat için para biriktirmek göz korkutucu görünebilir, ancak uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Bir oto kredisi için ön onay alabilir miyim?

 • Bir – araç kredisi için ön onayını alabilirsiniz – ve genellikle gerekir.
 • Bir oto kredisini finanse etmek için satıcıya gelene kadar beklemek akıllıca olmaz.
 • Borç verenler, kredi tarihçeniz hakkında bu kadar geç bir süreçte zorlu bir sorgulama yapabilir.
 • Ön onay almak, size fiyat üzerinde pazarlık yapma konusunda daha fazla kıpırdatıcı oda sağlar.
 • Bir banka, kredi birliği veya çevrimiçi borç verenden ön onay isteyin.
 • Marka, model ve yıl dahil olmak üzere ideal aracınızı önceden araştırın.
 • Eşler arası borç verenleri dikkate almayı unutmayın; Bazı teklif ön onay.

Bir oto kredisini finanse etmek için satıcıya gelene kadar beklemek her zaman en iyi fikir değildir. Kredi koşulları üzerinde çok fazla kontrol sahibi olmayabilir ve bu süreç sonunda, kredi verenler üzerinde kredi notunda kısa süreli bir sürüklenme yaratabilen kredi sorgulamaları yapılır. Çoğu durumda, bir borç verenden ön onay almak, yumuşak bir soruşturmayı içerir .

En iyi oto kredisi oranlarından birinin ön onayı, sizi satıcıyla fiyat konusunda görüşmek için iyi bir pozisyona getirir, çünkü bayilik yoluyla finanse etmeniz gerekmeyen potansiyel bir “nakit alıcı ”sınız.

Satıcıdan bir oto kredisi alabilir miyim?

 • Çoğu satıcı bu rotayı tercih eder… ama muhtemelen en iyi teklifi alamazsınız.
 • Birçok satıcı, satıcı tarafından finanse edilen oto kredileriyle daha fazla para kazanıyor.
 • Satıcılar genellikle toplayıcılar olarak hareket eder ve sizi ödünç ortaklarla buluşturur.
 • Bayiler faiz oranını artırabilir (buna işaretleme denir).

Bayilerin çoğu aslında doğrudan onlardan borç almayı tercih eder, ancak eğer yaparsanız en iyi teklifi alamazsınız.

İster inanın ister inanmayın, bayiler sadece araba satmaktan çok para kazanmıyorlar. CarGurus’a göre, bir otomobil satışından elde edilen brüt kar yaklaşık 2,000 dolar civarında, ancak bayiler genellikle 200 dolarlık net zarar yaşıyor.

Bunun yerine, bayiler paralarını başka şekillerde kazanırlar. Örneğin, bayiler ne zaman yeni bir araba satsa, üreticilerden “holdback” ücretleri alırlar. Ancak, bayilerin para kazanmalarının birincil yolu bayi tarafından finanse edilen oto kredileridir.

Julia Guardione Headshot

Üçüncü taraf kredileri, özellikle kredi birlikleri, bayilerden daha iyi oranlara sahip olma eğilimindedir. Biraz daha fazla çaba, ancak istediğiniz aracı seçtikten sonra kredi almak için alışveriş yapmak en iyi hareket olma eğilimindedir. Bankalar ve kredi sendikaları oranları şişirmek zorunda değillerdir – düşük oranlar nasıl iş bulurlar, oysa bayiler hem satış hem de finanstan ticaret alır.

-Julia Guardione, PR ve rateGenius İçerik Yöneticisi

Bir banka veya kredi birliğinden farklı olarak, otomobil satıcıları genellikle doğrudan borç veren değildir. Kredinizi borç veren ortaklarından biriyle eşleştiren toplayıcılar olarak hareket ederler. Ortaklarından biri kredinizi finanse etmeyi seçtiğinde, satıcıya bir “alış oranı” da talep ederler.

Tüketici Finans Koruma Bürosu’na göre, alış-satış oranı “satıcı tarafından düzenlenen finansman başvurusunda bulunduğunuzda potansiyel bir borç verenin bayinize teklif ettiği faiz oranı” dır. Diğer bir deyişle, faiz oranının üzerinde mevcut olan baz orandır.

Ancak bayiler faiz oranını artırabilir. Kredinizde gördüğünüz son faiz oranı, borç verenin orijinal olarak sunduğundan daha yüksek olabilir. Yeni fiyata “biçimlendirme” veya “sözleşme oranı” denir. Ödediğiniz ekstra faiz genellikle satıcıya gider.

Bir satıcıyla finansman yapmayı seçmek, yeni bir aracı finanse etmek için sağlam bir seçenek olabilir. Ancak bankalar, kredi birlikleri ve kişisel borç verenler size daha iyi şartlarla borç verebilirler. Bir üçüncü taraf kredisi için önceden onay alırsanız, satıcınızla görüşme zamanı geldiğinde daha fazla zaman kazanırsınız.

Oto kredilerinde faiz nasıl hesaplanmaktadır?

Bir araç kredisine faizin hesaplanmasının iki farklı yolu vardır:

 • Basit faizli krediler , kalan anaparaya bağlı olarak değişen dinamik bir faiz oranı oranı sunar.
 • Önceden hesaplanmış faizli krediler sabit oranlar sunar.

Basit faizli krediler

Basit bir faizli oto kredisinde, faiz ancak kredinin hala borcunun olduğu anapara ile hesaplanır. Kilitli bir oran ödemek yerine, faiz amortize edilir – ana parayı ne kadar az ödediğinize göre o kadar az faiz ödersiniz.

Basit faiz amorti edildiğinden, kredinizin başında anaparadan daha fazla faiz ödersiniz. Ancak, anapara miktarınızı ödediğinizde, ödemeleriniz anaparaya ilgisinden daha fazla gidene kadar daha az ödersiniz. Ancak, aylık ödemeleriniz aynı kalır. Basit faizli kredisi olan herkes, mümkün olduğunda müdürüne biraz fazladan katkı yaparak ödemek zorunda kalacakları faizleri düşürebilir.

Önceden hesaplanmış faizli krediler

Önceden hesaplanmış faizli krediler, kişisel veya diğer sabit faizli kredilere çok daha fazla benzemektedir. Daha dinamik bir faiz anapara oranı yerine, alıcıların sabit bir ödeme planına uymaları gerekir.

Aylık ödemeler faiz ve anapara için sabit bir orana sahiptir. Önceden hesaplanmış faizli krediler en güvenli seçenek gibi gözükse de, araçlarını erken ödemek isteyen birileri için pek bir anlam ifade etmiyorlar.

En İyi Oto Kredileri Nasıl Seçtik?

Çoğu kişi, en düşük faiz oranını sağlayan kişiye göre otomatik kredi şirketini seçer. Elbette, rekabetçi bir faiz oranının düşüp düşmeyeceği, büyük ölçüde kredi puanınıza ve satın aldığınız araca bağlıdır. Bu sebeple faiz oranlarının yanı sıra daha detaylı olarak açıklayacağımız birçok faktörü göz önüne aldık.

Aramanızdaki yerel bankaları ve kredi birimlerini gözden kaçırmayın. Oto kredisi için çok fazla rekabet var, bu nedenle, yerel bir firma el sıkışma, daha iyi müşteri hizmeti ve borç vericinizle kişisel bir ilişki kurmanın yararı ile rekabetçi oranları bulabilirsiniz.

Kredi birlikleri, bakmak için özellikle iyi bir yer olabilir . Kar amacı gütmeyen kuruluşlar olarak, daha düşük ek yüke (daha iyi faiz oranları anlamına gelebilir) ve daha düşük ücretlere sahipler. Olumsuz tarafı, kredi başvurusu ve onay süreciniz biraz daha uzun veya zahmetli olabilir.

Sonunda, Ford Credit veya Honda Financial Services gibi üreticiye özel kredi verenlere bakmadık. Bu kredi verenler, genel müşteri memnuniyeti için genel kredi verenlere göre daha fazla derecelendirilme eğilimindedir, bu nedenle size istediğiniz araçta en iyi faiz oranını verebiliyorlarsa kesinlikle bir göz atmaya değer. Ancak, hizmetlerini tek bir üreticiyle sınırladıkları için bunları analizimize dahil etmedik.

En iyi oto kredisi verenler ve verilen hizmetler:

 • Tüm veya en önemli kredi türleri: En iyi borç verenler yeni ve ikinci el arabalara, yeniden finansmana ve (daha az yaygın olarak) kira alımlarına borç verir. Kullanılmış araba kredileri, sadece bir satıcıdan değil, özel bir taraftan satın alırken bile kullanılabilir.
 • Anlık veya aynı gün çevrimiçi onay: Muhtemelen ellerini yeni (ya da yeni bir) arabaya binmeye can atıyorsun. Muhtemelen, bir borç verenin size geri dönmesini beklemek istemezsiniz. Ayrıca, müşterilerin en azından çevrimiçi olarak onay işlemine başlamalarına izin vermeyen kredi verenleri derhal indirdik.
 • Çevrimiçi ödeme hesap makineleri ve diğer kaynaklar: En iyi borç verenler, potansiyel müşterilere aylık ödemelerini belirli faiz oranlarında ve geri ödeme koşullarında hesaplamaları için hesap makineleri sağlamıştır. Bonus puanlar kredi verenlere ayrıca bir takas aracının değerini veya genel araç alışveriş ipuçlarını belirlemeye yardımcı olacak araçlar teklif etti.
 • Kapsamlı müşteri desteği: En iyi kredi verenler çok ayrıntılı SSS’lere (sıkça sorulan sorular) ve ayrıca müşteri desteği için çoklu iletişim yöntemlerine (e-posta, telefon ve çevrimiçi sohbet) sahipti.
 • Rekabetçi faiz oranları: En iyi borç verenlerden gelen ilan edilen faiz oranları, yeni ve kullanılmış otomobiller için Bankrat’ın ulusal ortalamasını önemli ölçüde aşmak zorunda kalmıştır .
 • Sağlam müşteri hizmetleri:  Borç verenlerin , eğer varsa , JD Power’ın Tüketici Finansmanı Memnuniyeti Çalışması kapsamınaalındığını düşündük . Çevrimiçi incelemelere bakarken, onlara fazla ağırlık vermedik (araba kredileriyle ilgili şikayetlerin çoğu, kredileri dahil olmak üzere kişisel faktörlere dayanarak reddedilen müşterilerden geliyor).

En İyi Araba Kredisi İçin Alışveriş Yaparken Sürücü Koltuğundasınız

Mükemmel krediye sahip bir alıcı olsanız da olmasanız da, en iyi araç kredisi için rekabet zorludur. Noktalı çizgide oturum açmadan önce birçok karşılaştırmalı alışveriş yaparak avantajı kullanın.

Alışverişe çıkmadan önce ördeklerinizi arka arkaya alın. Kredi puanınızı bilin, mevcut peşinatınızı ve ticaretinizin değerini öğrenin.

-Sarah Lee Marks, MyCarLady.com’un Sahibi ve Başkanı

En son kredi notunuza bakmayı, olası indirimleri ve kredi koşullarını göz önünde bulundurmayı ve bulmacanın her parçasının karınızı nasıl etkileyebileceğinin farkında olun. Aramaya, yukarıda belirtilen şirketler ile başlamayı düşünün – hepsi sağlam seçeneklerdir.

Krediniz mükemmelin altındaysa, En İyi Kötü Kredili Oto Kredilere olan kılavuzumuz size dolandırıcılıklardan nasıl korunacağınızı da içeren alışveriş stratejileri hakkında daha fazla seçenek ve ipuçları sunacaktır. Daha yüksek bir faiz oranı ödeyebilseniz de, işiniz için hala yoğun bir rekabetin olduğunu bilmek sizi memnun edecektir.

Harika bir araba ve harika bir kredi bulduktan sonra, doğru araba sigortasına sahip olduğunuzdan emin olun. En İyi Araba Sigortası Şirketlerine rehberimiz , en iyi şirketleri kalabalık bir pazarda diğerlerinden ayırmanıza yardımcı olabilir. Ucuz Araba Sigortası Nasıl Alabilirsiniz başlıklı makalesinde, hangi şirketi kullanıyor olursanız olun, sigorta faturanızı düşük tutmak için kullanabileceğiniz stratejilere daha ayrıntılı bir göz atın.