En Uygun Kredi Veren Bankalar 2019

Bankalar, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına sürekli olarak yeni uygulamalar geliştirmektedir. Bankaların müşterilerini kurtaran en önemli hizmeti ise kredi verme işlemidir. Kredi vermek, bankaların finansal devamlılıklarını sağlarken; aynı zamanda müşterilerin de bütçelerini doğru bir yola koyacak hamle anlamına gelmektedir.

Müşteriler, piyasada bulunan bankalardan kredi almak için öncelikle belirli araştırmalar ve değerlendirmeler yaparlar. Bu analizlerin sonucunda, müşterilerin kendi bütçelerine en uygun krediyi veren bankayı seçmeleri beklenir. Kredi miktarı, faiz oranı ve vade seçeneklerinin yanında dosya masrafı ve kredi tahsis ücreti gibi birçok farklı etken, müşterilerin banka seçimini etkileyecek kadar güçlüdür.

Bankaların Kredi Faiz Oranları

Bankalar, 2019 yılına girmeye bu kadar az kalan bir zamanda, yılsonu hedeflerini tutturmak adına belirli kredi kampanyaları başlatmıştır. Belirlenen faiz oranlarıyla beraber, aslında müşterilerin ilgisini çekme durumu da gerçekleştirilmiş olacaktır. Aşağıda en uygun kredi veren bankalardan bazılarının faiz oranları ve vade seçenekleri incelenmektedir.

  • Akbank: Teknolojinin en iyi kullanıcılarından bir tanesi olan Akbank, böylece müşterilerine her zaman en iyi hizmeti sunmak için çalışmalarını yürütmektedir. İhtiyaç kredilerinde 3 ay ertelemeli ödeme planı oluşturan Akbank, böylece 3 ay ile 48 ay arasında bir vade imkanı sağlamaktadır. Kredi faiz oranları ise %1,15 ile %1,35 arasında değişecektir.
  • Türkiye İş Bankası: Ülkemizin en değerli bankalarından bir tanesi olan İş Bankası, müşterilerin 10 Bin TL’ye kadar olan ihtiyaçları için bahar kredisi kampanyası başlatmıştır. Müşterilerin en az 3, en çok 48 ay vade ile alabilecekleri bu kredide; faiz oranları %1,16’dan başlamaktadır.
  • Garanti Bankası: Garanti Bankası, müşterilerine üst kredi limitini 75 Bin TL olarak belirlemiştir. Faiz oranlarının aralığı ise %1,16 ile %1,36 arasında değişmektedir. Müşterilerin kredi notları ve finansal geçmişleri, alacakları kredilerde özel olarak bazı avantajların doğmasına fayda sağlayacaktır. Faiz oranları, özellikle müşterilerin kredi notlarına göre belirlenmektedir. 48 aya kadar vade imkanı sunan Garanti Bankası, böylece müşterilerin aylık 2 Bin 152 TL’lik bir ödeme yapmalarını kapsayan ödeme planları oluşturur. Kredi tahsis ücreti 375 TL’dir ve Garanti Bankası’nda hayat sigortası yaptırmak zorunludur.