En İyi Ücretsiz Kredi Raporu Sitesi 2019

Kredi raporunuzda sekmeler tutmak, kimliğinizi korumanın en iyi yollarından biridir. Neyse ki, ücretsiz bir kredi raporu almanın birkaç farklı yolu var.

Bir hile, kapsamlı bir kredi izleme servisinden ücretsiz bir deneme için kaydolmak, raporunuzu almak ve tahsil edilmeden önce denemeyi iptal etmektir (hizmeti kredinizi izlemenizi tavsiye etmemize rağmen). İkinci yol, her zaman tam raporlar sunmuyoruz, ancak ücretsiz kredi raporu sitelerinden biri ile kayıt etmektir do birçok yararlı kredi araçları sağlar.

Benim tavsiyem IdentityForce’a gitmek . Dışarıdaki en kapsamlı izleme araçlarından bazılarına sahip, 30 günlük bir test sürüşüne sahip olacaksınız ve kredi takibi için her zaman en çok tercih edilenlerden biri olmuştur. (Deneme süresinden sonra, iptal etmeniz veya abonelik planları arasında seçim yapmanız gerekir.)

Doların en iyi ücretsiz kredi raporlama siteleri 2018

 1. IdentityForce – yalnızca 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar
 2. Kimlik Guard®
 3. AnnualCreditReport
 4. Kredi Susamı
 5. Credit Karma ™
 6. Quizzle®

Tüm bunların sonsuza dek ücretsiz olmadığını, ancak hizmeti deneme süresinin ötesinde tutarsanız, ödediğinizin karşılığını aldığınızı unutmayın. Ücretsiz kredi raporu web siteleri çok faydalı olabilir, ancak bu sitelerin nihai amacının gelir elde etmek olduğunu unutmayın. Credit Susam, Credit Karma ™ ve Quizzle® gibi sitelerin tümü, üç büyük kredi raporlama kurumundan (Equifax, Experian ve TransUnion) biriyle ortaktır . Amaçları, verilerinizi ücretsiz bir kredi raporu karşılığında elde etmektir, böylece gelecekte size daha spesifik teklifler sunabilirler.

İşte dikkat edilmesi gereken iki şey:

 1. Kredi raporu siteleri, yalnızca ortak oldukları kredi raporlama ajansının belirli raporunda bulunan bilgilere erişim sağlar.
 2. Finansal bilgilerinize güvenli bir şekilde erişebildiklerinden, size ve finansal durumunuza hitap edecek şekilde uyarlanmış ürünler alacağınızı unutmayın.

Ayrıca, ücretsiz kredi raporlama sitelerinin çoğu, kredibilitesinizi belirlemek için kredi verenlerin% 90’ından fazlası tarafından kullanılan bir FICO puanı sağlar. FICO puanınızı izlemeniz gerekirse , kimlik hırsızlığını da izleyen myFICO’ya kaydolmayı düşünün .

Her Ücretsiz Kredi Raporu Seçeneğinin Özeti

IdentityForce

Şimdi ücretsiz deneyin

IdentityForce yüksek müşteri hizmeti derecelendirmesi olan saygın bir ücretsiz kredi rapor sitesidir. Hem UltraSecure hem de UltraSecure + Credit hizmetleri için 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar . Ücretsiz deneme süresi sona ermeden önce IdentityForce üyeliğinizi iptal edebilir ya da ayda 13 ile 20 $ arasında değişen iki hizmet arasından seçim yapabilirsiniz.

UltraSecure planı kredi izleme hizmetleri sunarken, yalnızca daha pahalı olan UltraSecure + Credit abonelerin kişisel kredi raporlarını görüntülemelerine izin verir. Bu sınırlamaya rağmen, IdentityForce rekabetçi bir fiyatla kapsamlı izleme ve uyarı seçenekleri sunar.

Kimlik Guard®

Şimdi ücretsiz deneyin

Identity Guard® , kapsamlı bir kredi izleme ve kimlik hırsızlığı koruma hizmetidir. Tam özellikli 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunuyor . Ücretsiz deneme sürümünüzün bitiminden önce üyeliğinizi iptal edebilir veya ihtiyacınız olan hizmet seviyesine bağlı olarak aylık 10 ile 25 $ arasında değişen bir dizi plan arasından seçim yapabilirsiniz.

Unutmayın, Identity Guard® sadece 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar ve kaydolurken kredi kartı bilgilerinizin isteneceğini unutmayın. Ücretsiz deneme sona ermeden önce hizmeti iptal etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Bunu yapmazsanız, hizmetiniz devam edecek ve kayıt olduğunuzda kabul ettiğiniz şartlara göre ücretlendirileceksiniz. İstenmeyen sürprizlerin olmaması için tüm iyi yazıları okuduğunuzdan emin olun.

Ücretsiz deneme sürümünde yer alan bazı özellikler:

 • Üç büro kredi raporu güncellemeli üç kredi puanı
 • Kredinizi neyin etkilediğini gösteren ayrıntılı analiz
 • Hızlı e-posta uyarılarıyla üç büro kredisi izleme
 • Sınırsız ücretsiz müşteri hizmeti
 • 1 milyon dolar kimlik hırsızlığı sigortası
 • Kayıp cüzdan koruması
 • Adres değişikliği uyarıları
 • Hesap devralma uyarıları
 • Kamu kayıtlarının izlenmesi

AnnualCreditReport.com

AnnualCreditReport.com

Adil Kredi Raporlama Yasası (FCRA), ABD sakinlerinin her yıl kredi raporlarının ücretsiz bir kopyasını ülke çapında üç büyük kredi raporlama şirketinin her birinden ücretsiz olarak edinebileceğini öngörmektedir: Experian, Equifax ve TransUnion. AnnualCreditReport.com , ücretsiz yıllık kredi raporunuz için siparişleri doldurmaya yetkili tek web sitesidir.

Üç büyük kredi raporlama kurumunun aylık raporlarını sunan Identity Guard® gibi daha kapsamlı bir kredi izleme hizmeti için ödeme yapmıyorsanız , bu fırsattan yararlanmalısınız.

Anında teslimat için talep edilebilecek veya posta veya telefonla istenirse 15 gün içinde gönderilecek olan raporların bir kopyasını alacaksınız. Ancak, kredi notunuzu da istiyorsanız, 8 dolarlık bir ücret ödemeniz gerekecek.

Kredi Susamı

Credit Susam, TransUnion ile ortaktır ve kimlik hırsızlığı pazarına yayılmış olması ve 50.000 $ ‘a kadar kimlik hırsızlığı sigortası ve kimlik restorasyon yardımı sağlaması bakımından benzersizdir. Aynı zamanda rakiplerinden Credit Karma ™ ve Quizzle’den daha fazla para kazanıyor ve ürünleri tavsiye etmekten daha fazla itmek için kredi araçlarını kullanıyor. Ancak, reklamların yasaklanmasına rağmen, kimlik hırsızlığı sigortası ücretsiz bir hizmetten hoş geldin bonusu.

Credit Susame ile beklediğiniz:

 • TransUnion kredi raporu uyarıları
 • Kredi ve kredi analizi
 • 50 bin dolarlık kimlik hırsızlığı sigortası ve kimlik restorasyon yardımı
 • Tüm kredi ve borçların tek bir yerde yönetimi
 • Mobil uygulamanın rahatlığı

Credit Karma ™

Credit Karma ™ , sadece TransUnion ile ortaktır. Şirket, bir kredi raporu kartı, kredi karşılaştırması, kredi puanı simülatörü, hesap makineleri ve tavsiye sütunları dahil olmak üzere çok çeşitli kredi araçlarıyla tanınır. Web sitesi sezgisel ve kullanıcı dostudur; ayrıca rakipleri Credit Susam ve Quizzle’den daha az reklam göreceksiniz. En büyük dezavantajı, yalnızca kısmi bir tek bürosu kredi raporu alabilmenizdir.

Credit Karma ™ ile bekleyebilirsiniz:

 • TransUnion kredi raporu uyarıları
 • Kredi ve kredi analizi
 • Tüm kredi ve borçların tek bir yerde yönetimi
 • Kredi karne
 • Kredi Puanı Simülatörü

Quizzle®

Quizzle® sadece Equifax’la ortaktır, ancak Experian’la ortaktır. Bu yeni gelişmeyle birlikte tüketiciler artık ücretsiz bir çevrimiçi izleme hizmeti aracılığıyla üç büyük kredi bürosunun tümüne erişebiliyorlar.

Quizzle® , finansal bilgilerinize uyan ürünlere bağlı olarak finansal danışmanlık sağladığı konusunda daha şeffaftır. Ayrıca Quicken Kredileri gibi bazı büyük kredi şirketleriyle de ortak oldu.

Quizzle, her altı ayda bir kredi raporlama kuruluşu Equifax’tan tam bir kredi raporu sağlaması bakımından benzersizdir. Meslektaşları Credit Susam ve Credit Karma ™, sadece kendi ortak kredi raporlama kurumlarından kısmi raporlar sunar.

Quizzle® ile şunları bekleyebilirsiniz:

 • Equifax kredi raporu her altı ayda bir
 • VantageScore güncellemeleri
 • Açıldığı tarih dahil olmak üzere her bir hesabın dökümü
 • Satın alma veya kredi kartı gerekmez
 • Ücretsiz kredi kartı ve ev kredisi önerileri

Hangisi Daha İyi: Ücretsiz Bir Kredi Raporu veya Bir Kredi İzleme Hizmeti?

ABD yasalarına göre, her 12 ayda bir kredi raporunuzun ücretsiz bir kopyasını almaya hakkınız vardır. Bu raporu almak için AnnualCreditReport.com adresine gidebilirsiniz .

Kredi raporunuzu ücretsiz alabileceğiniz için, bir kredi izleme servisi için neden para ödeyeceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. İşte birkaç iyi sebep:

Ücretsiz kredi raporunuz kredi puanınızı içermiyor

Ne yazık ki, hakkınız olan ücretsiz kredi raporunda FICO puanınız , kredi verenlerin, toprak sahiplerinin, işverenlerin ve diğerlerinin kredi itibarınızı değerlendirmek için kullandıkları rakamlar yer almamaktadır . Bu üç basamaklı sayı, 850’den yüksekten 300’e kadar değişmektedir. Puan ne kadar yüksekse, temsil ettiğiniz risk o kadar düşüktür, bu da borçlara daha düşük faiz oranı, sigortada daha düşük fiyat veya hatta Yeni dairede daha düşük bir güvenlik depozitosu.

Aşağıdaki profilimizdeki kredi izleme hizmetleri de dahil olmak üzere puanınızı alabileceğiniz birkaç yer olduğunu unutmayın. Bazı büyük bankalar ve kredi kartı şirketleri şu anda çevrimiçi veya hesaplarda kredi puanları sağlıyor ve daha fazlası böyle bir hizmet vermeye başlıyor.

Aylık izleme, kimlik hırsızlığı konusunda en iyi şansı sağlar

Ücretli bir kredi izleme servisine kaydolursanız, adınıza sahtekarlıkla bir hesap açan biri size bildirilir. Bu hizmetler tipik olarak dolandırıcılıkla mücadelede size yardımcı olabilecek uzmanlar da sunar. Böyle bir hizmet olmadan, sahtekarlığın farkına varıncaya kadar ne kadar süreceği belli olmaz ve bunu düzeltmek için çalışmaların çoğunu yapmanız gerekir.

Kredi raporunuz doğru olmayabilir

Göre Tüketici Finansal Koruma Bürosu (CFPB) , kredi raporlarında hatalar oldukça yaygındır. Kredi raporunuzda yanlış olabilecek ayrıntılar:

 • Kimlik hataları
 • Yeni hesap açmak için yanlış bilgi
 • Veri yönetimi hataları
 • Bakiye hataları

CFPB, bu raporlar için kredi raporunuzu sık sık kontrol etmeniz ve bunları bulduğunuzda uygun kredi raporlama kurumuna bildirmeniz gerektiğini bildirir.

Çek hesabınıza sadece yılda bir kez bakıyor musunuz? Kredinizi kontrol etmek de aynı derecede önemlidir.

Kredi raporlarınıza her yıl olduğundan daha sık erişebilirsiniz, ancak en iyi şartlarda erişemezsiniz. Federal yasalara göre, aşağıdakilere dayalı olarak ek bir ücretsiz kredi raporu alma hakkınız vardır:

 1. Sen kimlik hırsızlığının kurbanısın.
 2. Bir şirket, işsizliği ya da kredi ve / veya sigorta başvurunuzu reddetmek de dahil olmak üzere, aleyhinize advers eylemde bulunur.
 3. İşsizsiniz ve önümüzdeki 60 gün içinde aktif olarak iş aramaya başlayacaksınız.

Ücretsiz Kredi Raporu Dolandırıcılığı

Adında “ücretsiz kredi raporu” veya “ücretsiz kredi puanı” olan şirketlerin temkinli olun. Ücretsiz yıllık kredi raporlarınız için siparişleri doldurmak için sadece AnnualCreditReport.com yetkilidir.

“Ücretsiz” hizmetler sunduğunu iddia eden diğer web siteleri, çoğu, deneme süresinden sonra ücretli bir ilk ücretsiz hizmet olan ekli dizelerle birlikte gelir. “Ücretsiz” hizmete kaydolurken herhangi bir ödeme bilgisi vermeniz isteniyorsa, daha fazla araştırma yaptığınızdan emin olun. Daha önce önerdiğim iki deneme tabanlı hizmet (Identity Guard® ve IdentityForce), deneme süreleri konusunda çok açık ve yanıltıcı kelime oyunu ile müşterileri yanlış yönlendirmeye çalışmayın.

Ücretlere ek olarak, AnnualCreditReport.com ve ülke çapındaki kredi raporlama şirketlerinin kişisel bilgi almak için size ulaşamayacağını unutmayın. Üç büyük kredi raporlama kuruluşundan (Experian, Equifax veya TransUnion) veya AnnualCreditReport.com’dan biri olduğunu iddia eden herhangi bir kişi ile iletişim kurulursa, kişisel bilgilerinizi vermeyin ve Federal Ticaret Komisyonu ile iletişime geçtiğinizden emin olun. spam@uce.gov.

Kredi Raporuma Kimler Erişebilir?

Kredi raporun almak için orada olduğundan korkma. Adil Kredi Raporlama Yasası (FCRA), kredi raporlarınıza kimlerin erişebileceği konusunda sizi korur. Aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere raporunuza erişmek isteyen herkese yazılı izin vermelisiniz:

 • Sigortacılık sigortanız sigorta şirketleri
 • Krediye başvurduğunuzda borç verenler veya kredi kartı acenteleri
 • İşverenler
 • Potansiyel ev sahipleri

Bir işletmenin kredi raporunuzun bir kopyasını alabilmesi için, FCRA’nın 604. bölümünde belirtilen “izin verilen bir amacı” olması gerekir .

Ücretsiz Kredi Raporları ile Kendinizi Güçlendirin

Kendiniz ve finansal geleceğiniz için yapabileceğiniz en iyi şey sorumluluk almak ve kredi raporlarınızın doğru olmasını sağlamaktır. Mümkün olan en iyi kredi puanına sahip olmaktan kazanabileceğiniz para miktarı anıtsaldır.

Sosyal Güvenlik numaranız, uzun bir özgürlük listesi ve ücretsiz eğitime erişiminizle birlikte, kredinin size ait olduğu, genellikle size verilmiş olduğu bir yanlış anlama vardır. Gerçek şu ki, kredi bir üründür.

Finansal fırsatlarımızın çoğunu belirlemek için kullanıldığından, doğru kredi raporlarına tam erişim ve bilgi edinme hakkımızın olması gerektiğini düşünebiliriz. Durumun gerçeği, kredi raporlama kurumlarının, ev adresiniz, finansal yükümlülükleriniz ve ödeme geçmişiniz hakkında sürekli güncel bilgileri derleme kirli işini yapmasıdır. Bu bilgiler daha sonra, kredibilitesini belirlemek için alacaklılar, işverenler ve sigortacılar gibi üçüncü taraflara ayrıntılı raporlar olarak satılmaktadır.

Doğru ve doğru olduğundan emin olmak için kredi raporunuzdaki bilgileri kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır.

En azından, üç büyük kredi bildiren kuruluşun her birinden kredi raporlarınızın bir kopyasını isteyin. Bütçenizdeyse, kredi puanınızı proaktif olarak izlemenizi sağlamak için IdentityForce gibi bir kredi ve kimlik hırsızlığı izleme hizmetlerinden birine kaydolun . Bu şekilde, gelecekteki tüm yatırımlarınız için en az miktarda faiz ödemeyi hedefleyebilir ve uzun vadede büyük miktarlarda tasarruf sağlayabilirsiniz.

Krediye daha derinden dalmak, rakamların ne anlama geldiğini ve numaralarınızı nerede izleyeceğinizi öğrenmek için 2017 yılının En İyi Kredi Raporu Sitesi raporumuzu inceleyin. Kimlik hırsızlığına karşı korunmanıza yardımcı olan ücretli kredi izleme hizmetleri ile ilgileniyorsanız, 2019 için En İyi Kredi İzleme Hizmeti’ni okuduğunuzdan emin olun .