En Düşük Faizle Kredi Veren Banka 2019

Bankalar, müşterilerinin her türlü ihtiyacına karşılık verecek ölçüde oluşturulan kurumlardır. Bankaların bünyesinde bulunan departmanlarda, araştırma ve geliştirme çalışmaları her zaman devam eder. Bankaların, müşterilerin sürekli değişen taleplere cevap vermesi önemlidir. Çünkü bu taleplere en doğru ve en hızlı şekilde yetişen bankalar, müşterilerin tercih ettiği kurumlar olmaktadır. Bankalar, müşterilerine kredi verirken, ilgi çekici kampanyalar ortaya çıkartırlar. Bu sayede de kendileri üzerinden işlem yapacak müşteri sayısını arttırırlar. Bankaların müşteri sayısının artması; hem finansal istikrar hem de işlem hacmi için oldukça önemli bir kavramdır.

En Düşük Faizle Kredi Veren Bankaların Amacı

Bankalar, müşterilerini kredi imkanlarından faydalandırırken genelde bazı kriterler yardımıyla onları kendilerine çekmeye çalışırlar. Özellikle son yıllarda önemi bir kat daha artan faiz oranı, müşterilerin bankalardan kredi çekmeden önce baktığı önemli detaylardan bir tanesidir. Bankalar, ekonomik durumlarına göre müşterilerine en uygun faizle kredi vermeye çalışırlar. Bunun için de sürekli olarak yeni ve kapsamlı kredilerin ortaya çıktığı görülmektedir.

En Düşük Faizle Konut Kredisi Veren Bankalar

Vade sayısının 120 ay ve çekilecek konut kredisinin 100 Bin TL olduğu düşünülürse, en düşük faizle kredi veren bankaların başında, devlet bankası olmasının da avantajıyla Ziraat Bankası gelmektedir. %0,95 oranında verilen konut kredisi müşterileri çekmeye yetmektedir. ICBC de, Ziraat Bankasını takip edecek derecede düşük faizlerle konut kredi vermektedir. ICBC konut kredisinin oranı %0,99 olarak belirlenmiştir.

En Düşük Faizle İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Müşterilerin bankalardan en çok kullandığı kredi çeşitlerinden bir tanesi de ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisi hesaplamalarında vadenin 36 ay, çekilen tutarın ise 15 Bin TL olduğu düşünülürse; en düşük faizle kredi veren banka Burgan Bank olacaktır. Burgan Bank, müşterilerine ihtiyaç kredisi verirken faiz oranını %1,38 oranına çekmiştir. İş Bankası da, anında ihtiyaç kredisi verme uygulamasıyla müşterilerin acil kredi ihtiyaçlarına yardımcı olmaktadır. %1,47 oranında belirlenen faiz oranları, müşterilerin düşük faizle kredi veren bankalar arasında İş Bankası’nın önemli bir yere sahip olmasını sağlamaktadır.