Çiftçi Kredisi Veren Bankalar Hangileri 2019

Ülkelerin gelişmesi adına belirli sektörlerde sürekli olarak bir üretim faaliyeti olması gerekmektedir. Bu sayede üretimler, makroekonomik değerlerin çok daha iyi noktalara gelmesini sağlayacaktır. Ülkemizde sürekliliği, ekonominin gidişatı açısından en önemli sektörlerinden bir tanesi tarımdır. Tarım sektöründe, çiftçilerin sürekli olarak üretim yapmaları gerekir. Çünkü piyasada bu yönde bir talep oluşmuştur. Değişen ve sürekli gelişen teknolojilerin tarımda kullanılması gerekir. Tarım sektöründe çalışan çiftçiler, bazı durumlarda finansal ihtiyaçlara gereksinim duyarlar. İşte burada devreye çiftçi kredisi veren bankalar girmektedir. Çiftçilere bir yıl geri ödemeli ve hasat ödemeleri tarım kredileri gibi farklı isimlerde kredi sunan bankalar, böylece tarım sektörünün her zaman sürekli olmasını sağlamaktadır. Çiftçilerin arasından çiftçi kayıt belgesine sahip olanlar, çiftçi kredilerini rahatlıkla alabileceklerdir.

Ziraat Bankası – Faizsiz Tarım Kredisi

Ziraat Bankası, devlete ait bir banka olduğu için sürekli olarak çiftçilerin desteklenmesini sağlar. Özellikle işletme ve yatırım döneminden nakde sıkışan çiftçilere, Ziraat Bankası çok uygun kredi imkanları sağlamaktadır. Alınacak kredi ile beraber, sadece parasal olarak değil; hizmetlerin de satın alınması kullanışlı bir yöntem olacaktır. Ziraat Bankası, 2017 yılında uyguladığı çiftçilere özel faizsiz tarım kredisini, 2019 yılında da piyasaya sunacaktır. Çiftçiler, bu kredi ile beraber havyan alabilecekler, makine satın alma işlemlerini gerçekleştirecekler ve ülke ekonomisine katkı sağlayacakları alanlarda ilaç ve gübre kullanımı için gerekli olan finansmanı sağlayabileceklerdir.

TEB – İşletme ve Yatırım Kredileri

TEB, tarımla uğraşan çiftçilerin çok daha iyi koşullarda çalışmaları için yatırım ve işletme kredilerini oluşturmuştur. Bu sayede çiftçilerin acil nakit ihtiyaçlarına karşı bir çözüm adresi ortaya çıkmıştır. Arıcılık, süt hayvancılığı, hasat, besicilik, tavukçuluk ve su ürünleri gibi birçok farklı alanda faaliyet gösteren çiftçiler; TEB üzerinden çok düşük faizlerle ve uzun vade imkanlarıyla krediye sahip olacaklardır.

Şekerbank – Çiftçiye Özel Kredi

60 aya kadar uzayan geri ödeme planlarının yanında, çiftçilere piyasadaki en düşük faizli kredileri sunmayan çalışan Şekerbank; aynı zamanda tarla ve bahçe gibi gayrimenkul alımlarına da imkan tanımaktadır. Özellikle çiftçilerin tarımsal malzemeleri satın almalarında, Şekerbank’ı tercih ettikleri görülmektedir.